Ana Sayfa / Haberler / SSC Tur’dan Karadenize Büyük Katkı
69110

SSC Tur’dan Karadenize Büyük Katkı

 69110

2015 Karadeniz Kültür Turları’na “Dolu Dolu Karadeniz Turu” ile başlayan SSC Tur’un Yönetim Kurulu Başkanı Salih Coşkun, Karadeniz bölgesine 12 bin misafir getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

11 Nisan’da “Dolu Dolu Karadeniz Turu” ile kültür turlarına başlayan SSC Tur, 2015 Karadeniz sezonuna ilk başlayan tur operatörü oldu. Tur kapsamında, Amasya Yeşilırmak kıyısında verdikleri kahvaltı molasıyla başlayan misafirler, Tokat, Ordu, Giresun, Tirebolu, Trabzon, Gümüşhane, Batum, Samsun, Ayvacık Köyü, Sinop, Safranbolu ve son olarak Amasra’nın önemli destinasyonlarını gezdi. Misafirler, memnuniyetlerini ve mutluluklarını SSC Tur yönetimine bildirdi.
SSC Tur Yönetim Kurulu Başkanı Salih Coşkun, “Karadenizli bir iş adamı olarak, bölgeye turizm alanında değer katmak en büyük hedefimiz. Bölgenin turizm potansiyeli yadsınamayacak kadar büyük. Bu nedenle bölgeye getireceğimiz misafir hedefi 12 bin kişi. Özellikle Karaca Mağarası ve Gümüşhane Süleymaniye Mahallesi gibi bir çok gizli kalmış değerlerin de herkes tarafından bilinmesi gerekiyor” dedi. SSC Tur Karadeniz Bölge Müdürü Şaban Avcı ise, SSC Tur olarak, Karadeniz’in profesyonel şekilde tanıtılması için yoğun çaba harcadıklarını ve bölgeye gelen misafirlerin mutlulukla ve Karadeniz coşkusuyla ayrılmalarını arzuladıklarını ifade etti.